DSS INTEGRA

DSS INTEGRA
Toto zariadenie sa nachádza v Bratislave – na Tylovej 21.
Prvý krát sme ich so psíkmi navštívili ešte v roku 2014, neskôr v 2018 – stále sme však nemali kapacitu psíkov na pravidelné dochádzanie.
Odkedy k nám pribudol aj (aktuálne 9 mesačný) Joy – kanadský retriever, ktorý sa tvári (a prechádza mu to), že toto robí ešte dlhšie a lepšie ako my všetci dokopy…. dohodli sme sa na pravidelných návštevách tohto zariadenia.

Integra patrí medzi moje (Monikine) srdcovky už dlho, tak sa veľmi teším, že nám to vyšlo.
Klienti sú prevažne s kombinovanými postihnutiami rôzneho stupňa, takže pre každého jedného klienta upravujem aktivity individuálne, aby ju zvládol.

Okrem aktivizačnej časti sa venujeme aj relaxačnej – pri ležiacich klientoch, a to formou relaxácie pri psíkovi.
Táto forma má mnoho priaznivých účinkov, či už uvoľnenie stuhnutého či spastického tela alebo podporovanie uvedomovania si častí svojho tela. Vďaka príjemnému teplu a tlaku, ktoré psík ležiaci pri klientovi vytvára, toto nastáva nenásilnou a príjemnou formou.

Aktualizácia – 3.4.2019
V našich návštevách stále pokračujeme a neskutočne si užívame tieto výnimočné chvíle.


Aktualizácia – 1.11.2019
Vďaka pravidelným návštevám sa dostavujú výsledky.
Podľa slov pracovníkov a ošetrovateľov v tomto zariadení sú klienti po našich návštevách pokojnejší, na návštevy sa tešia a z čoho máme najväčšiu radosť – do aktivít sa nám začínajú čoraz viac a viac zapájať klienti, ktorí na začiatkoch terapie nevnímali.