Dogtor canisterapia – terapia so psíkmi zábavnou formou.

Naším snom bolo nemať psíka len pre vlastné potešenie, ale podeliť sa o radosť s ním, aj s inými.

Snažíme sa, aby naša canisterapia bola originálnou, zábavnou, vzdelávaciu a interaktívnou terapiou pre deti a dospelých, ktorí to chcú a potrebujú.

Cieľom je zlepšiť u detí a dospelých fyzické, emocionálne, sociálne a kognitívne schopnosti za aktívnej účasti špeciálne vycvičeného psa. Tieto prebiehajú pod vedením certifikovaných terapeutov.

Ivana:
Dlho som vyberala psíka, ktorý by bol priateľský k deťom a občas mi pomáhal pri mojej práci logopéda.  A tak sme sa našli s Yvkom – bielym kučeravým psíkom. Yvko je veselý, hravý, mimoriadne mlsný a rád sa predvádza tým, čo sa naučil.

Monika:
Moju fenku border kólie – Rosi, som si vyberala hlavne na dogdancing a rôzne psie športy, ale po čase som videla, že je veľmi pokojná, jemná a citlivá k ľuďom, tak som  sa s ňou postupne pustila do aktivít, kde môžeme pomáhať ľuďom.
Rosinka má neskutočnú schopnosť upokojiť a zrelaxovať klientov.

Joy, ktorý nám pribudol do tímu 5.6.2018, sa tiež aktívne zapája do všetkých činností, ktoré vykonávame. Patrí k plemenu kanadský retriever (nova scotia duck tolling retriever).
Má neskutočne maznavú a učenlivú povahu a podobne ako Yvko je veľmi veselý.  Počas terapií a krúžkov sa rád predvádza a zje všetko, čo nezje jeho (okrem klientov samozrejme) – od banánových šupiek cez všetku zeleninu, ovocie až po pamlsky.